Haradinaj beson se liberalizim i vizave mund te ndodhe në fund te ketij viti

Publikuar më

Nga zyrtarët BE-se ka pasur deklarata se liberalizimi i vizave për Kosoven mund të pritet deri në vitin 2020.

Ndërsa, në një konfercë për media kryeministri, Ramush Haradinaj,ka thene se qytetarët e Kosoves do të mund të levizin pa viza para fundit te ketij viti.

Po ashtu shtoi se ne kemi dy kerkesa për BE-ne normalizimin e dialogut dhe liberalizimin e vizave, keto te dyja jane në proces dhe se heqja e takses 100 % nuk ndërlidhet me liberalizim.

Komentet