Moti me reshje shiu dhe vranësira sot në Kosovë

Publikuar më

Sot në vendin tonë pritet sërisht crregulliimi i motit duke bërë që vranësirat të dendesohen dhe si pasojë e proceseve fizike që parashihen të ndodhin në troposfër, gjate ditës se sotme priten reshje kryesisht në formë shiu po do te ketë mundesi edhe për kushte fjolla bore.

Temperaturat minimale do të shënojnë -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet deri në 7 gradë celsius.

Do të fryej erë nga verilidja dhe jugperëndimi me shpejtesi deri 1-8m/s.

Komentet