Lady Gaga me hitin e saj "Shallow" thyen rekordin e kenges "Hallo" te kengetares Adele

Publikuar më

Dy artistët e njohur Lady Gaga dhe Bradley Cooper me bashkëpunimin e tyre shumë të pëlqyer të këngës "Shallow" fituan cmimin e O'scare si kënga më e mirë origjinale e filmit " A Stare is born".

Mirëpo, suksesi këngës "Shallow" po vazhdone të shënojë edhe suksese të shumta.Ky bashkëpunim i dy artistëve ka qëndruar për 67 ditë në krye të Itunes, duke bërë Lady Gage-n si artistën e parë femer që ka thyer këtë rekord.

Në vitin 2016 këtë rekord e kishte thyer këngëtarja me famë botërore Adele me hitin e saj "Hallo".Ndërsa tani këte rekord e mbane super ylli boteror Lady Gaga.

Komentet