Adelina Ismaili mbështet Vjosa Osmanin për kryetare te LDK-së

Publikuar më

Këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili se fundmi përmes llogarisë personale në Facebook ka treguar haptazi që preferon si kandidate për kryetare te LDK-së deputeten e kuvendit të Kosovës Vjosa Osmanin

Adelina ka postuar foton e deputetes me mbishkrimin "the only one" qe do te thotë "e vetmja"ku ka marr pëlqime te shumta nga fansat e saj por deputetja ende nuk ka shpallur kandidaturën per te hyrë në garë për postin e kryetares së partisë

Adelina Ismaili ka qenë gjithmonë përkrahëse dhe adhuruese e Lidhjes Demokratike te Kosovës që nga koha kur i ndjeri Ibrahim Rugova ishte kryetar i kesaj Partie duke marr pjesë në shumë koncerte qe këngëtarja në fjalë gjithmonë ka pasur simpati te veqantë ku e ka treguar shumë herë në intervistat e saj në media

Komentet