Rita Ora gjest bamirësie për Kosovën

Publikuar më

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore Rita Ora ,ka treguar se do bëjë bamirësi për vendlindjen e saj Kosovën,nga iniciativa qe ka marr bashk me markën e njohur "Escada"ku nga qdo blerje e këpucëve që do shiten do ndahen nga 15 euro per organizatën "Femra për femrat nderkombëtare"

Rita është shprehur se po ndihet e lumtur qe po ndihmon shumë njerëz dhe sidomos ata që nuk kanë guxim te ngrisin zërin për të drejtat e tyre, ajo po ashtu ka potencuar se duhet te ngrisim të tjerët lart,në mënyrë që asnjë te mos lihet anash.

Këngëtarja po ashtu tregoj edhe per largimin e familjes së saj nga Kosova vetëm kur ishte 1 vjeq,si dhe për luftën e rëndë që ka ndodhur gjatë kësaj dekade ku mbetën mijëra të vrarë e të zhdukur,Ajo u shpreh se jam shume krenare që vij nga Kosova dhe që kam nderin të jem një ambasadore nderi për vendin tim

Komentet