Moti gjatë fundjavës në Kosovë!

Publikuar më

Gjatë fundjaves në vendin tonë pritet të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell.

Të shtunën do te jetë mot kryesisht i vranët ku temperaturat minimale do te sillen rreth +5 deri +7 gradë celsius ndërsa maksimalet do te arrijn 15-18 grade celsius.

Kurse, të dielën do te na shoqeroj mot me vransira dhe shi te leht, temperaturat minimale do të sillen rreth + 5 deri +8 grade celsius ndërsa maksimalja do te arrije deri +17 gradë celsius.

Do te fryej ere nga jug-lindja me shpejtesi deri 16-25 kmh.

Komentet