Haradinaj "Humbëm një vit nga BE për deklaratat për shkëmbim territori

Publikuar më

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së, Federica Mogherini, dhe komisionarin evropian për Zgjerim, Johaness Hahn, se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve ua kanë humbur një vit BE-së dhe Ballkanit.

Haradinaj po ashtu tha se përderisa evropianët flasin për shkëmbim territoresh nuk ka marrëveshje ,këto komente ai i ka bërë të ditur pasi që është pyetur nëse do ofrohet marrëveshje me 29 prill,ai ka thënë se nuk ka mandat negocimi.

Këto komente i pari Qeverisë i ka bërë pas homazheve me rastin e shënimit të 20- vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Sllovi të Lipjanit.

Komentet