Haradinaj, Gjermania tha se liberalizimi i vizave është punë e kryer

Publikuar më

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një prononcim për media ka uruar qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave, ku ka bërë të ditur se me takimin të cilin ka pasur me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanis, Horst Seehofer ka marrë një përgjigjie pozitive dhe përkrahje për heqjen e vizave duke e konsideruar si punë te kryer liberalizimin nga ana e Gjermanis.

Komentet