Rakiq:Paralajmeron protestë masive nesër në Mitrovicë

Publikuar më

Kryetari i Mitrovicës së veriut,Goran Rakiq ka paralajmeruar se nesër ne mëngjes do të këtë protest te madhe në sheshin qendror te pjeses veriore të Mitrovicës.

Këtë deklarat ai e bëri nga spitali në veri ku vizitoi dy prej të lenduarve Boban Janicijeviq dhe Radenko Milovanoviq të cilët u plagosen sot gjatë aksionit të njesive speciale të policisë së Kosovës.

Gjatë aksionit të sotëm të policisë së Kosovës në komunat veriore, janë arrestuar 19 zyrtarë policorë, si dhe të gjithe arrestuarit janë suspenduarë nga detyra.

Komentet